AA COLLAGEN HIAL+ – Крема за околу очи против стареење со колаген и хијалуронска киселина

790 ден

  • Ја зајакнува и хидрира кожата и ја спречува појавата на брчки
  • За совршено мазна и еластична кожа
  • Колагенот и хијалуронската киселина го зголемуваат нивото на хидратација и ја измазнуваат кожата, враќајќи и ја мекоста
  • Екстрактите од овес и лупин ги стимулираат процесите на обновување на клетките, ја затегнуваат кожата и ја штитат од предвремено стареење
  • Витаминот Ц од екстрактот од ацерола и екстрактот од див костен ја подобрува микроциркулацијата, неутрализирајќи ги темните кругови под очите и отокот, истовремено враќајќи го сјајниот сјај на кожата
  • Јојобата и сончогледовото масло интензивно ја хидрираат и негуваат кожата, ја подобруваат хидролипидната бариера на епидермисот
Количина: 15 ml