интензивна хидратација, затегнување и регенерација на кожата, намалување на брчките со долготрајни резултати!

За убава и здрава кожа годините не се важни

Зрелата кожа има високи барања и специфични потреби. Нејзе и е потребна интензивна заштита од стрес и влијанието на животната средина, како и висококвалитетна нега за да се спречи предвремено стареење на кожата.
Новата серија на LOGONA „Age protection“ нуди најсовремени производи за нега на кожа кои ги стимулираат нејзините регенеративни и витални функции во согласност со природниот биолошки ритам на кожата. Ова е можно благодарение на многу ефикасната формула „Cell vital“ со органски волчји трн, масло од органски арган, екстракт од кафени алги и хијалуронска киселина.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

ОРГАНСКИ ВОЛЧЈИ ТРН („Bio-Seabuckthorn“)

Маслото од бобинки на органски волчји трн со високото ниво на антиоксиданти, се бори против воспалителните процеси и игра важна улога во одржувањето на младешкиот изглед на Вашата кожа. Ја зголемува еластичноста и отпорноста на сврзното ткиво, ја регенерира кожата и ја одржува нежна, мека и еластична. Има смирувачки и заздравувачки ефект.

МАСЛО ОД ОРГАНСКИ АРГАН

Маслото од арган ја стимулира клеточната регенерација, правејќи ја кожата мека и мазна. Содржи високи нивоа на антиоксиданти кои се спротивставуваат на слободните радикали - ова го прави природна фонтана на младоста за кожата.

КАФЕНА АЛГА

Ефективната активна состојка на комплексот „Kalpariane™“ се добива од морски кафени алги. Ја зголемува сопствената заштитна функција на кожата и ја заштитува од штетните влијанија на слободните радикали и надворешната средина. Ја стимулира клеточната енергија и ја зајакнува цврстината и еластичноста на кожата.

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Хијалуронската киселина не само што ја одржува влажниста, таа формира и мазен заштитен слој на кожата. Ги обновува клетките „stratum corneum“ со што ги намалува брчките и ја прави кожата прекрасно мека и мазна и нежна на допир.