YOUTUBE

LOGONA ВО ГЕРМАНИЈА

LOGONA ВО МАКЕДОНИЈА

instagram

✨👩BIOVAX – Интензивна маска против опаѓање на коса👩✨

👩 Софистицирана нега за коса на која и треба сила, волумен и заштита од прекумерно опаѓање на косата
👩 Длабоко регенерирана и хидратантна коса
👩 Заштита од прекумерно опаѓање
👩 Мека како кашмир и еластична коса

Оваа маска е комбиниација на скапоцен екстракт од кафе робуста и луксузни протеини од кашмир кои работат заедно за да создадат софистицирана нега за коса на која и треба сила, волумен и заштита од прекумерно опаѓање на косата.
Драгоцените состојки и обезбедуваат на косата исклучителна нега, и даваат енергија и ја негуваат од коренот до врвовите.

👩 Ефект на косата:
-длабоко регенерирана, хидратантна коса
-заштита од прекумерно опаѓање
-мека како кашмир и еластична

Цена на производот: 490 ден.

🛒 Каде да купам?
📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)
2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/biovax-maska-protiv-opaganje-kosa/
✨👩BIOVAX – Интензивна маска против опаѓање на коса👩✨ 👩 Софистицирана нега за коса на која и треба сила, волумен и заштита од прекумерно опаѓање на косата 👩 Длабоко регенерирана и хидратантна коса 👩 Заштита од прекумерно опаѓање 👩 Мека како кашмир и еластична коса Оваа маска е комбиниација на скапоцен екстракт од кафе робуста и луксузни протеини од кашмир кои работат заедно за да создадат софистицирана нега за коса на која и треба сила, волумен и заштита од прекумерно опаѓање на косата. Драгоцените состојки и обезбедуваат на косата исклучителна нега, и даваат енергија и ја негуваат од коренот до врвовите. 👩 Ефект на косата: -длабоко регенерирана, хидратантна коса -заштита од прекумерно опаѓање -мека како кашмир и еластична Цена на производот: 490 ден. 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504) 2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/biovax-maska-protiv-opaganje-kosa/
🌿👩BIOVAX – Шампон за зајакнување на косата со ниацинамид👩🌿

-👩 Поттикнување на раст и зајакнување на косата
-👩 Наменет за проблематична коса на која и треба регенерација и зголемување на волуменот
-👩 Регенерација и измазнување по целата должина
-👩 Стимулација на растот на косата
-👩 Хидратација и мекост

Шампонот за поттикнување на раст и зајакнување на косата со ниацинамид е интензивно регенерирачки третман наменет за проблематична коса на која и треба регенерација и зголемување на волуменот.

– регенерација и измазнување по целата должина
– стимулација на растот на косата
– хидратација и мекост

Производот е дерматолошки тестиран. Наменет за надворешна употреба.

Цена на производот: 550 ден.

🛒 Каде да купам?
📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)
2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/biovax-sampon-so-niacinamid/
🌿👩BIOVAX – Шампон за зајакнување на косата со ниацинамид👩🌿 -👩 Поттикнување на раст и зајакнување на косата -👩 Наменет за проблематична коса на која и треба регенерација и зголемување на волуменот -👩 Регенерација и измазнување по целата должина -👩 Стимулација на растот на косата -👩 Хидратација и мекост Шампонот за поттикнување на раст и зајакнување на косата со ниацинамид е интензивно регенерирачки третман наменет за проблематична коса на која и треба регенерација и зголемување на волуменот. – регенерација и измазнување по целата должина – стимулација на растот на косата – хидратација и мекост Производот е дерматолошки тестиран. Наменет за надворешна употреба. Цена на производот: 550 ден. 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504) 2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/biovax-sampon-so-niacinamid/
🇨🇭Swiss Energy - хранлива крема за околу очи за сува и зрела кожа🇨🇭

Colla-Gain® + екстракт од калинка + маслоо од јојоба + моринга + фитосквалан + витамини А, Е, Б5 + Омега 3,6 + уникатен витамински комплекс REGERA PRO со Омега

-🇨🇭Посебна исхрана на кожата
-🇨🇭За сува и зрела кожа
-🇨🇭Одлично навлажнување
-🇨🇭Видливо ги намалува фините линии и брчките
-🇨🇭Намалување на оток
-🇨🇭Ефект против стареење
-🇨🇭Текстура на лесен крем
-🇨🇭Пријатен мирис

🇨🇭МОРИНГА🇨🇭
Морингата се користи во козметиката со векови. Лисјата на растението содржат неверојатно висока концентрација на витамини (Б1, Б2, Б3, Б6, Б7, Д, Е, К), минерали (калиум и железо) и Омега 3-6-9.

🇨🇭ФИТОСКВАЛАН🇨🇭
Фитоскваланот ги нормализира лојните жлезди на кожата и спречува губење на влага. Исто така, овозможува пенетрација на активните состојки длабоко во кожата.

🇨🇭COLLA-GAIN®🇨🇭
Нова мултифункционална состојка која овозможува синтеза на колагенот. Ја штити тенката кожа околу очите од изложеност на УВ зраци и ги регенерира клетките на кожата.

🇨🇭МАСЛО ОД ЈОЈОБА🇨🇭
Маслото од јојоба е едно од најразноврсните масла во козметологијата. Благодарение на уникатните својства, тој е совршен и за секојдневна и за медицинска нега за кој било тип на кожа. Во составот содржи голема количина незаситени масни киселини, витамин Е и протеин, што е аналог на колагенот.

Цена на производот: 750 ден.

🛒 Каде да купам?
📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)
2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/swiss-energy-%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%bb%d0%b8%d0%b2%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bb%d1%83-%d0%be%d1%87%d0%b8/
🇨🇭Swiss Energy - хранлива крема за околу очи за сува и зрела кожа🇨🇭 Colla-Gain® + екстракт од калинка + маслоо од јојоба + моринга + фитосквалан + витамини А, Е, Б5 + Омега 3,6 + уникатен витамински комплекс REGERA PRO со Омега -🇨🇭Посебна исхрана на кожата -🇨🇭За сува и зрела кожа -🇨🇭Одлично навлажнување -🇨🇭Видливо ги намалува фините линии и брчките -🇨🇭Намалување на оток -🇨🇭Ефект против стареење -🇨🇭Текстура на лесен крем -🇨🇭Пријатен мирис 🇨🇭МОРИНГА🇨🇭 Морингата се користи во козметиката со векови. Лисјата на растението содржат неверојатно висока концентрација на витамини (Б1, Б2, Б3, Б6, Б7, Д, Е, К), минерали (калиум и железо) и Омега 3-6-9. 🇨🇭ФИТОСКВАЛАН🇨🇭 Фитоскваланот ги нормализира лојните жлезди на кожата и спречува губење на влага. Исто така, овозможува пенетрација на активните состојки длабоко во кожата. 🇨🇭COLLA-GAIN®🇨🇭 Нова мултифункционална состојка која овозможува синтеза на колагенот. Ја штити тенката кожа околу очите од изложеност на УВ зраци и ги регенерира клетките на кожата. 🇨🇭МАСЛО ОД ЈОЈОБА🇨🇭 Маслото од јојоба е едно од најразноврсните масла во козметологијата. Благодарение на уникатните својства, тој е совршен и за секојдневна и за медицинска нега за кој било тип на кожа. Во составот содржи голема количина незаситени масни киселини, витамин Е и протеин, што е аналог на колагенот. Цена на производот: 750 ден. 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504) 2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/swiss-energy-%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%bb%d0%b8%d0%b2%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bb%d1%83-%d0%be%d1%87%d0%b8/
🇨🇭🇨🇭Swiss Energy хидратантен тоник за лице🇨🇭🇨🇭
Липозомска глечерска вода + Екстракт од еделвајс + витамини А, Е, Б5 + Омега 3,6

-🇨🇭 Длабока хидратација поради структурата на липозомската вода
-🇨🇭 Одлични нутритивни и регенеративни својства
-🇨🇭 Ефект на намалување на брчките и одржување на еластичноста
-🇨🇭 Истакнати антиалергични и антиинфламаторни својства
-🇨🇭 УВ апсорпција и спречување на појава на старечки дамки
-🇨🇭 Пријатно чувство на свежина и чистота на кожата
-🇨🇭 За сите типови на кожа

🇨🇭АЛПСКИОТ ЕДЕЛВЕЈС Е СИЛЕН АНТИОКСИДАНС🇨🇭

Алпскиот еделвајс расте на планините на надморска височина над 1.500 м. Содржи антиоксиданти, природни витамини од групата Б, витамин Ц, аминокиселини и полисахариди. Екстрактот има изразен цитопротективен ефект и ги штити клетките на кожата од слободни радикали и има антиинфламаторно дејство.

🇨🇭Екстрактот од Еделвајс🇨🇭 има способност да ја инхибира активноста на хијалуронидазата, т.н. ензим кој ја уништува хијалуронската киселина во кожата и е способен да спречи дегенеративни процеси кои предизвикуваат стареење на кожата.

🇨🇭ЛИПОЗОМСКА ГЛЕЧЕРСКА ВОДА ЗА ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА🇨🇭

Чиста швајцарска глечерска вода со векови се акумулира над снежните врвови на Алпите. Оваа вода содржи висока концентрација на калиум и други минерали, што помага да се одржи здравјето и еластичност на кожата. Глечерската вода е затворена во липозоми. Липозомите се со микроскопска големина на сфера, која се состои од неколку слоеви на фосфатидилхолин. Во внатрешноста на оваа сфера има глечерска вода со богат минерален состав. Благодарение на двослојниот фосфолипид влажноста се доставува до најдлабоките слоеви на кожата.

Цена на производот: 950 ден.

🛒 Каде да купам?
📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)
2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/swiss-energy-%d1%85%d0%b8%d0%b4%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d1%82%d0%be%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%b7%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b5/
🇨🇭🇨🇭Swiss Energy хидратантен тоник за лице🇨🇭🇨🇭 Липозомска глечерска вода + Екстракт од еделвајс + витамини А, Е, Б5 + Омега 3,6 -🇨🇭 Длабока хидратација поради структурата на липозомската вода -🇨🇭 Одлични нутритивни и регенеративни својства -🇨🇭 Ефект на намалување на брчките и одржување на еластичноста -🇨🇭 Истакнати антиалергични и антиинфламаторни својства -🇨🇭 УВ апсорпција и спречување на појава на старечки дамки -🇨🇭 Пријатно чувство на свежина и чистота на кожата -🇨🇭 За сите типови на кожа 🇨🇭АЛПСКИОТ ЕДЕЛВЕЈС Е СИЛЕН АНТИОКСИДАНС🇨🇭 Алпскиот еделвајс расте на планините на надморска височина над 1.500 м. Содржи антиоксиданти, природни витамини од групата Б, витамин Ц, аминокиселини и полисахариди. Екстрактот има изразен цитопротективен ефект и ги штити клетките на кожата од слободни радикали и има антиинфламаторно дејство. 🇨🇭Екстрактот од Еделвајс🇨🇭 има способност да ја инхибира активноста на хијалуронидазата, т.н. ензим кој ја уништува хијалуронската киселина во кожата и е способен да спречи дегенеративни процеси кои предизвикуваат стареење на кожата. 🇨🇭ЛИПОЗОМСКА ГЛЕЧЕРСКА ВОДА ЗА ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА🇨🇭 Чиста швајцарска глечерска вода со векови се акумулира над снежните врвови на Алпите. Оваа вода содржи висока концентрација на калиум и други минерали, што помага да се одржи здравјето и еластичност на кожата. Глечерската вода е затворена во липозоми. Липозомите се со микроскопска големина на сфера, која се состои од неколку слоеви на фосфатидилхолин. Во внатрешноста на оваа сфера има глечерска вода со богат минерален состав. Благодарение на двослојниот фосфолипид влажноста се доставува до најдлабоките слоеви на кожата. Цена на производот: 950 ден. 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504) 2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/swiss-energy-%d1%85%d0%b8%d0%b4%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d1%82%d0%be%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%b7%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b5/
👩🌱SANTE-Шампон за сјајна коса со органска бреза и растителни протеини👩🌱

-👩🌱 За нормална и безживотна коса
-👩🌱 Обезбедува еластичност и сјај
-👩🌱 Ја чисти косата особено лесно и многу малку пени
-👩🌱 Со природен и нежен мирис на кокос
-👩🌱 Висока толеранција и дерматолошки тестиран

Шампонот за сјајна коса со органска бреза и растителни протеини е наменет за нормална и безживотна коса. Обезбедува еластичност и сјај. Природно ефективната формула за нега ја чисти косата особено лесно и многу малку пени. Со природен и нежен мирис на кокос. Висока толеранција и дерматолошки тестирана формула.
🌱Органска бреза: Познати по својот хранлив и зајакнувачки ефект за сјајна коса.

Цена на производот: 570 ден, 500ml

🛒 Каде да купам?
📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)
2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/sante-%d1%88%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%be%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d1%98%d0%b0%d1%98%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%b0-%d1%81%d0%be-%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b1%d1%80%d0%b5/
👩🌱SANTE-Шампон за сјајна коса со органска бреза и растителни протеини👩🌱 -👩🌱 За нормална и безживотна коса -👩🌱 Обезбедува еластичност и сјај -👩🌱 Ја чисти косата особено лесно и многу малку пени -👩🌱 Со природен и нежен мирис на кокос -👩🌱 Висока толеранција и дерматолошки тестиран Шампонот за сјајна коса со органска бреза и растителни протеини е наменет за нормална и безживотна коса. Обезбедува еластичност и сјај. Природно ефективната формула за нега ја чисти косата особено лесно и многу малку пени. Со природен и нежен мирис на кокос. Висока толеранција и дерматолошки тестирана формула. 🌱Органска бреза: Познати по својот хранлив и зајакнувачки ефект за сјајна коса. Цена на производот: 570 ден, 500ml 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504) 2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/sante-%d1%88%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%be%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d1%98%d0%b0%d1%98%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%b0-%d1%81%d0%be-%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b1%d1%80%d0%b5/
🌿👩 Спреј за заштита на коса со органско алое 🌿👩

-👩 За заштита на косата од топлина, фенирање, пеглање, чешлање, како и од статичкиот електрицитет
-👩 Наменет за обликување на сите типови на коса
-👩 Jа хидрира и заштитува косата од сушење и ја прават мазна и мека
-👩 Спрејот ја штити косата и овозможува термичка заштита до 200°

За заштита на косата од топлина, фенирање, пеглање, чешлање, како и од статичкиот електрицитет. Хидрирачкиот спреј за заштита на косата од топлина е наменет за обликување на сите типови на коса. Природната хидрирачка формула со органско алое вера, бамбусов прав и природен бетаин ја хидрираат и заштитуваат косата од сушење и ја прават мазна и мека. Спрејот ја штити косата и овозможува термичка заштита до 200°.

Цена на производот: 785 ден.

🛒 Каде да купам?
📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)
2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%98-%d0%b7%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%b0-%d1%81%d0%be-%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%be-%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b5/
🌿👩 Спреј за заштита на коса со органско алое 🌿👩 -👩 За заштита на косата од топлина, фенирање, пеглање, чешлање, како и од статичкиот електрицитет -👩 Наменет за обликување на сите типови на коса -👩 Jа хидрира и заштитува косата од сушење и ја прават мазна и мека -👩 Спрејот ја штити косата и овозможува термичка заштита до 200° За заштита на косата од топлина, фенирање, пеглање, чешлање, како и од статичкиот електрицитет. Хидрирачкиот спреј за заштита на косата од топлина е наменет за обликување на сите типови на коса. Природната хидрирачка формула со органско алое вера, бамбусов прав и природен бетаин ја хидрираат и заштитуваат косата од сушење и ја прават мазна и мека. Спрејот ја штити косата и овозможува термичка заштита до 200°. Цена на производот: 785 ден. 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504) 2. Е-Продавница: https://logona.mk/product/%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%98-%d0%b7%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%b0-%d1%81%d0%be-%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%be-%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b5/
✨ Дневна крема за хидратација на сите типови на кожа со органска калинка и
✨ Дневна крема за хидратација на сите типови на кожа со органска калинка и "marula" ✨ Разбудете ја вашата кожа со заживувачка овошна арома!♡ ● Обезбедува интензивна ХИДРАТАЦИЈА и НЕГА ● Ја ХРАНИ кожата и ја прави НЕЖНА и МАЗНА ● Органскипт шеа-путер се грижи за СУВАТА кожа ● Ја ОДРЖУВА влагата во епидермисот ● Погодна е за сите членови на семејството ● Природна и веган Посакајте добро утро на својата кожа со оваа хидратантна крема. Богатиот состав на активни состојки од екстракт на семки од органска калинка и масло од "marula" (обошје од дрво кое претежно расте во Африка) ја храни кожата и ја прави нежна и мазна. Ши-путерот на кожата и дава дополнителна хидратација и нега. Редовна цена на производот: 630 ден. Цена на производот со 50% попуст: 315 ден. (ПОБРЗАЈТЕ, КОЛИЧИНИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ!!!) 🛒 Каде да купам? 📍 1. ЛОГОНА СКОПЈЕ ЦЕНТАР, ул. Димитрие Чуповски бр.22 - Скопје (спроти Стоп. Комора на Р.М.) (тел.078/288-504)