ПРИРОДНА ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАНТНА НЕГА НА НОРМАЛНА КОЖА

LOGONA [classic] серија за природна интензивна хидратантна нега на нормална кожа. Екстрактот од органско алое обезбедува интензивна хидратација, освежува и ја одржува природна рамнотежа на кожата. Благите производи за чистење ја надополнуваат серијата за добро негувана, еластична и мека кожа.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

ПРИРОДНА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Природната хијалуронска киселина не само што ја одржува влажниста, таа формира и мазен заштитен слој на кожата. Ги обновува клетките „stratum corneum“ со што ги намалува брчките и ја прави кожата прекрасно мека и мазна и нежна на допир.

ДРАГОЦЕНИ ЕКСТРАКТИ

Козметиката на LOGONA содржат активни состојки од растително потекло, како и драгоцени екстракти и растителни масла од сертифицирано органско земјоделство. Компанијата Logocos произведува повеќе од 40 различни растителни екстракти.

ОРГАНСКО АЛОЕ

Екстрактот се добива од ткивата што ја складираат влагата во лисјата од алое. Ја хидрира кожата, ги смирува иритациите и има заздравувачки ефект. Исто така, го зголемова само-заздравувањето на изгореници од сонце и обезбедува мала заштита од „UV“ зраците.