AA Help Atopic Skin – Гел-крема за чистење на атопична, многу сува и чувствителна кожа

450 ден

За атопична и преосетлива кожа, склона кон иритација и сушење

Ги смирува иритациите, враќајќи ја удобноста на кожата

Темелно ги отстранува сите нечистотии од површината на кожата и не ја пресушува

Не содржи алергени, парабени, бои и мириси, без конзерванси

Богата со глицеринска киселина, екстракт од сладок корен, како и алантоин и Д-пантенол кои ги смируваат иритациите, враќајќи ја удобноста на кожата

Има неутрална pH вредност за кожата

Дерматолошки тестирана на лица со алергиски кожни болести

Количина: 150 ml