AA COLLAGEN HIAL+ – НОЌНА крема против стареење со колаген и хијалуронска киселина

890 ден

  • Ја зајакнува и хидрира кожата и ја спречува појавата на брчки
  • За совршено мазна и еластична кожа
  • Колагенот и хијалуронската киселина го зголемуваат нивото на хидратација и ја измазнуваат кожата, враќајќи и ја мекоста
  • Тетрапептидот за измазнување ги зајакнува колагенските влакна на кожата, ја подобрува нејзината цврстина и ја прават поеластична
  • Витаминот Ц од екстрактот од ацерола, ја стимулира синтезата на колаген, заштитувајќи ја кожата од предвремено стареење
  • Ши-путерот и маслото од канола ја обезбедуваат кожата со потребните хранливи материи, враќајќи ја нејзината природна хидролипидна бариера
Количина: 50 ml