AA COLLAGEN HIAL+ – ДНЕВНА крема против стареење со колаген и хијалуронска киселина

850 ден

  • Ја зајакнува и хидрира кожата и ја спречува појавата на брчки
  • За совршено мазна и еластична кожа
  • Колагенот и хијалуронската киселина го зголемуваат нивото на хидратација и ја измазнуваат кожата, враќајќи и ја мекоста
  • Со стимулирање на синтезата на церамиди, комплексот од гликоза и ксилитол го враќа соодветното ниво на хидратација на кожата
  • Ши-путерот и маслото од јојоба интензивно ја регенерираат и зајакнуваат кожата, враќајќи ја нејзината хидролипидна бариера
  • Витаминот Е ја заштитува кожата од штетните ефекти на слободните радикали, спречувајќи го предвременото стареење на кожата
Количина: 50 ml