AA Help Intimate – За интимнo чистење, заштита и негување, против инфекции

420 ден

ЗАШТИТА ОД ИНФЕКЦИИМлечната киселина обезбедува соодветна pH вредност на интимната област, ја враќа природната микрофлора и во интеракција со антигабична и антибактериска компонента, спречува инфекции и воспаленија

СМИРУВАЊЕ НА ИРИТАЦИИ И ЦРВЕНИЛА – Благодарение на алантоинот и Д-пантенолот, миењето ја поддржува регенерацијата на иритираниот и зацрвенетиот епидермис, враќајќи ја удобноста на кожата

ЈА СПРЕЧУВА ДЕХИДРАЦИЈАТА – Бетаинот обезбедува оптимална хидратација и ги штити епидермисот и мукозните мембрани од дехидрација

Не содржи алергени, бои, мириси, конзерванси и парабени

Дерматолошки тестирана на луѓе со алергии на кожа

Количина: 300 ml