Лосион против првут и детоксикација на скалп

920 ден

  • Ја зајакнува природната микробиота на кожата и нејзината заедница на добри бактерии
  • Ја обновува рамнотежата на кожата
  • Го регулира себумот, кој кога е неурамнотежен може да доведе до чешање и првут
  • Помага во хидратација, зајакнување и обновување на интегритетот на кожата и косата
  • Го намалува производството на себум и првут
  • Со прочистувачкото дејство

ИДЕАЛЕН ЗА:
прочистување на скалпот,
спречување и намалување на првутот,
смирување и хидратација на кожата, или
– во случај на масен првут.

Количина: 5mlx10

Нема на залиха