Органска крема за сончање SPF 50 за бебиња и чувствителна кожа

750 ден

ЗА БЕБИЊА И ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

  • Органски рецепт за заштита на бебешка и детска кожа од сонце, и за сите оние кои имаат чувствителна и нежна кожа
  • Богата со хранливи материи и богат состав која ефикасно ја штити кожата на лицето и телото
  • Со 100% минерални филтри од најновата генерација кои природно ја штитат кожата од UVA и UVB зраците
  • Водоотпорна
  • БЕЗ хемиски синтетички филтри, БЕЗ додадени мисриси
  • Дерматолошки тестирана на чувствителна кожа
Количина: 40 ml

Нема на залиха