Органска крема за сончање за бебиња и деца SPF 45+

1.100 ден

Производот поседува ECOCERT сертификат за ПРИРОДНА и ОРГАНСКА козметика.

  • без PEG и парабени
  • без синтетички бои, мириси и конзерванси
  • без алкохол
  • без алерген
  • без цинк оксид
  • без соли на алуминиум
  • без парафин, силикон и други нафтени деривати
  • „vegan” (без суровини од животинско потекло)
  • без тестирање на животни и без ГМО

… најдобротото за вашето дете!

Количина: 50 ml

Нема на залиха