AA Help – Мелем за тело за екстремно сува и чувствителна кожа

590 ден

Вистинска храна за екстремно сува кожаи

С.О.С. ДЕРМ СИСТЕМ, кој содржи масло од јаглика, витамин Е и реставративни церамиди, ја забрзува регенерацијата на епидермисот и ја штити од надворешни фактори

Комплексот „HydroVIT“ го враќа оптималното ниво на хидратација во поединечните слоеви на епидермисот и ја подобрува неговата способност за задржување на водата

Д-пантенолот ја забрзува регенерацијата и обновувањето на епидермисот. Во дејство со бисабололот ја смирува иритацијата и црвенилото на кожата

Ја зголемува еластичноста на кожата

Дерматолошки тестиран на лица со алергиски кожни болести. Не содржи силикони, бои, гликол и парабени. pH неутрален за кожата

Количина: 400 ml