AA BABY – Хидратантна хранлива крема за лице и тело

420 ден

  • Уникатна козметика за секојдневна нега на нежната бебешка кожа, уште од првите денови на животот
  • Обезбедува интензивно хидрирачки и смирувачки ефект, како и чувство на мазна и мека кожа, благодарение на својствата на екстрактот од памук и маслото од ориз
  • Го поддржува природниот микробиом на кожата на бебето, благодарение на комплексот „PREBIOTIC PROTECT“
  • Хидрирачки емолиенти: вегански ланолин и масло од авокадо го спречуваат прекумерното губење на вода од епидермисот
  • Ги смирува иритациите и помага да се зајакне природната липидна бариера на детската кожа
  • Не содржи бои и мириси
Количина: 75 ml

Нема на залиха