Swiss Energy HAIR, NAIL & SKIN

850 ден

B1, B5, B6, PP, H + Zn+ Fe+ Л-цистеин + Л-метионин + Екстракт од медицински квасец

Содржи одбрана комбинација на витамини, минерали, аминокиселини и медицински квасец за стимулирање на раст на косата, обновување на структурата на косата, зајакнување на ноктите и одржување на кожата здрава и сјајна

Аминокиселините (цистеин, метионин) помагаат да се изгради кератинската структура на косата и ноктите

Минералите (цинк, железо) помагаат во обновувањето на клетките

Пантотенска киселина – за силна структура на косата

Комплекс на витамини од групата Б – за здрава кожа, коса и нокти

Количина: 30 капсули