Мицеларна пена со органско нане за чистење лице

850 ден

  • Ефективно и балансирачко дејство
  • Со иновативна мицеларна технологија,органско нане и природна салицилна киселина од кора од врба
  • Гарантира длабинско чистење, нежно ја отстранува шминката и нечистотијата од кожата
  • Го регулира маслено – водениот баланс и го спречува размножувањето на бактериите кои предизвикуваат воспалителни процеси и појава на акни
  • Го редуцира сјајот и обезбедува долготрајно изедначување на тенот
  • Погодна е за кожа за време на пубертет и кожа склона кон таложење на нечистотии
Количина: 100 ml