AA Help Atopic Skin – Хидратантна крема за атопична, многу сува и чувствителна кожа

490 ден

За атопична и преосетлива кожа, склона кон иритација и сушење

Совршено ја хидрира и регенерира кожата

Не содржи алергени, бои, мириси, конзерванси и парабени

Со неутрална pH вредност за кожата

Кукурбитинот, со инхибиција на синтезата на хистамин, ефикасно ги намалува воспалениjaта

Маслото од лисичинка кое содржи 23% γ-линоленска киселина ја намалува трансепидермалната загуба на вода и ја спречува иритацијата на кожата предизвикана од прекумерната сувост

Глицеринот ја зголемува способноста на кожата да ја врзува водата, подобрувајќи ја нејзината мазност и еластичност

Маслиновото масло и витаминот Е ја обновуваат и зајакнуваат природната бариера на кожата, заштитувајќи ја од штетните влијанија на надворешната средина

Количина: 50 ml