МАПЕЗ спреј

480 ден

DermTestatoNickeltestedбез парабенибез силиконAlcoolfreeAllergensfree

Природна бариера од комарци и други инсекти!!!

МАПЕЗ спрејот е мешавина на нетоксични, неиритирачки и ефикасни природни етерични масла. Погоден е за употреба и кај најмалите деца од првите денови на животот. Посебниот мирис на неговите природни состојки е пријатен за луѓето, а непријатен за инсектите. Со нанесување на кожата се формира природна бариера која ги одбива комарците, мувите и другите инсекти.

Количина: 100 ml

Нема на залиха